logo

Kalici Makyaj


Kalici makyaj ya da daha doğru ismiyle "mikro-pigment uygulamasi"; mikro, steril ve tek kullanimlik bir iğne ile doğal ve mineral boylarin deri yüzeyinin hemen altina aşilanmasi işlemidir.
Bu alerjik olmayan boyalar özellikle yüz ve vücut kullanimi için tasarlanmiş olup, katki ve koku maddesi içermez. Kalici makyajin dövme ile kariştirilmamasi gerekir ama ayni şekilde uzun yillar ciltte kalarak doğal görünümünü koruyacak olduğu da bilinmelidir. Daha çok kozmetik-dövme sayilabilecek bu işlem sayesinde; kaş, göz çizgisi ya da dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratilabileceği gibi, bazi ufak kusurlar kapatilabilir hatta mükün ölçüde şekil bozukluklari giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakimli ve genç bir görünüm kazanmak, işten bile değildir.
Günümüzde bu uygulamayi; mankenler, aktörler, aktrisler ve gösteri dünyasinda çalişan birçok ünlü, görünümlerini belirginleştirmek için kullanmaktadir.
Elde edilen estetik değerin dişinda; bu yöntemle stres, zaman ve para anlaminda uzun vadede elde edilen reel faydalar göz önüne alindiğinda, hangi nedenle "geleceğin makyaji" adinin verildiği oldukça açiktir.